Tilbake til alle rapporter

Støvplage

Publisert av Agnar Marthinsenmarthinsen 13:22, tir. 17 juni 2014 ; (det vises ingen nål på grunn av at brukeren ikke brukte kartet)

Sendt til Grue og Hedmark 2 minutter senere

Vi som bor langs vegen Opset - Risberget kan snart ikke bo her lengre på grunn av vegstøv.Hjelp oss.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • Kommunestyret har bevilget ekstra penger slik at salt nå er bestilt. Vil bli kjørt ut så snart det lar seg gjøre.

    State changed to: Løst

    Sendt inn av Dag Haugen 10:03, tir. 24 juni 2014

  • Still open, via questionnaire, 11:45, tor. 17 juli 2014

  • Problemet er ikke løst. Forholdene er bedre, men ikke bra. Med den type grus som er lagt på denne vegen blir det ikke bra før det er lagt fast dekke.

    State changed to: Åpen

    Sendt inn av Agnar Marthinsenmarthinsen 11:45, tor. 17 juli 2014

  • Må se på dette etter ferien. Må uansett ha litt fuktighet i vegen før det hjelper å salte

    State changed to: Løst

    Sendt inn av Dag Haugen 15:06, man. 21 juli 2014

  • Still open, via questionnaire, 13:39, ons. 20 august 2014

  • dette problemet blir ikke løst før det er lagt fast dekke på vegen

    State changed to: Åpen

    Sendt inn av Agnar Marthinsenmarthinsen 13:39, ons. 20 august 2014

  • Still open, via questionnaire, 13:47, tor. 16 oktober 2014

  • Jeg ønsker nå svar på når det blir fast dekke på vegen Opset - Risberget, slik at det går an å bo her på sommertid.

    Sendt inn av Agnar Marthinsenmarthinsen 13:47, tor. 16 oktober 2014

  • Vi som bor ved denne vegen ber om forståelse for at vi ikke kan leve under slike støvproblem hver eneste sommer. Innsatsen kommunen etter hvert gjorde i sommer, både med flytende bindemiddel og salt ga ikke tilfredstillende resultat. I likhet med Prestegardsgutua og Jarenvegen må det bli fast dekke på vegen Risberget _ Opset slik at går an å bo ved denne vegen. Inntil dette skjer må vegen stenges for gjennomkjøring og fartsgrense settes til max 30 km.

    Sendt inn av Agnar Marthinsen 16:47, tor. 23 oktober 2014

  • Jeg har ikke hørt noe mere og ber om forståelse for kravet om fast dekke på vegen Opset - Risberget. Som tidligere nevnt er det ikke mulig å bo her uten fast dekke. Ber om bekreftelse på at dette skjer snart.

    Sendt inn av Agnar Marthinsen 00:02, tor. 30 oktober 2014

  • Fast dekke er ikke i våre planer, men vi får gjøre en ekstra innsats med støvdemping til våren

    State changed to: Løst

    Sendt inn av Dag Haugen 08:43, tor. 30 oktober 2014

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?