Tilbake til alle rapporter

Behov for fartshump

Rapportert i kategorien Gater/Veier av Steffan Olai Waldemar Tvete 15:03, lør. 25 august 2018

Sendt til Kristiansand og Statens vegvesen region sør 1 minutt senere

Det er behov for fartshumper på dvergsnesnesveien(gamle fv9). Personbiler og arbeidsbiler kjører i en meget høy hastighet på denne veien, som strekker seg fra «nye» dvergsnesveien og inn på den tidligere veien. Det er mange både små og store barn i området, som leker både langs og ved denne vei strekningen. Det et også en vei strekning som blir mye brukt av tur gående/joggende. Biler i høy hastighet på denne veien medfører en høy risiko. Som nevnt, det er ett stort behov for fartshumper på denne strekningen.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 17:38, lør. 22 september 2018

  • Det bør komme farts dempere/humper her i forbindelse med nye Ødegård og den store økningen i trafikk dette medfører. Har kommune planlagt for dette?

    Sendt inn av Steffan Olai Waldemar Tvete 11:04, tir. 14 april 2020

  • Det er stadig mer trafikk i området og farten på trafikken i tillegg til at det er en naturlig forhøyning/bakketopp på denne strekningen medfører en høy risiko for syklende og gående (myke trafikanter).

    Det er ingen sykkel eller gangsti i på denne veien.

    Når vil det komme farts dempere/humper på denne strekningen? Eller må det en ulykke til før det blir sett alvorlig på?

    Publisert anonymt 08:45, fre. 27 august 2021

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?