Tilbake til alle rapporter

Farlig kryss, vikeplikt for vei med stor trafikk

Rapportert i kategorien Trafikkskilter av Gunvald Berget 18:16, søn. 22 august 2021

Sendt til Lillehammer og Statens vegvesen region øst 3 minutter senere

I dette krysset burde det ha vært satt opp vikeplikt skilt eller aller helst full stopp skilt for trafikk fra Mathisens gate mot Storgata ved Søndre Park. Når en kommer kjørende (eller syklende) fra sør, er det svært uoversiktlig ift trafikk fra høyre ned bakken fra Lillehammer VGS Sør. Så og si alle biler som kjører i Storgata mot nord her må stoppe helt opp for å se om det kommer trafikk ned ovenfor nevnte gate. I dette krysset er det jo stor trafikk i Storgata da dette samtidig er fylkesvei 216 fra/til Sjusjøen. - Vil her anmode om at ansvarlig skiltmyndighet setter opp vikeplikt eller full stoppskilt for trafikk ned bakken mot Storgata i dette krysset.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 07:56, man. 20 september 2021

  • Har ikke mottatt noen form for respons. Vet ikke om det er Lillehammer Kommune eller Fylket / Statens Vegvesen som skulle ha gitt meg en tilbakemelding her?

    Sendt inn av Gunvald Berget 07:56, man. 20 september 2021

  • Still open, via questionnaire, 12:05, ons. 20 oktober 2021

  • Har enda ikke mottatt noen form for respons fra ansvarlig myndighet/etat.

    Sendt inn av Gunvald Berget 12:05, ons. 20 oktober 2021

  • Still open, via questionnaire, 21:33, søn. 21 november 2021

  • Siden det nå er gått 3 måneder fra da jeg rapporterte denne saken vet jeg ikke om FiksGataMi er en tjeneste som er relevant for Lillehammer. Det virker som om Kommunen ikke setter noen spesiell prioritet på å behandle rapporterte saker fra denne tjenesten.

    Sendt inn av Gunvald Berget 21:33, søn. 21 november 2021

  • Still open, via questionnaire, 23:39, tir. 21 desember 2021

  • Forsatt ingen respons verken fra Lillehammer Kommune eller Innlandet Fylke.

    Sendt inn av Gunvald Berget 23:39, tir. 21 desember 2021

  • Still open, via questionnaire, 14:53, onsdag 19 januar 2022

  • Fortsatt ingen respons, verken fra Lillehammer Kommune eller Innlandet Fylkeskommune.

    Sendt inn av Gunvald Berget 14:53, onsdag 19 januar 2022

  • Still open, via questionnaire, 22:22, torsdag 17 februar 2022

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?