Tilbake til alle rapporter

Krysset fra Orreveien ut i Rv614

Rapportert i kategorien Gater/Veier anonymt 08:34, lør. 28 august 2021

Sendt til Bremanger og Statens vegvesen region vest 1 minutt senere

Krysset fra Orreveien og ut i riksveg er for farlig for både tunge og mjuke trafikanter. Det er heller ikkje komt noke løysning på overgangsfelt, så visst barn skal ta buss til skulen må dei først krysse over det uoversiktlige krysset der, for å så krysse vegen lengre nede mot barnehagen for å komme over til et busskur som er på rett side. For rundt et år siden kvelva det en betongbil i den svingen pga høg fart. En må jo spør om dette er heilt normalt, eller har folk sover i timen? Alle har rett til trygg skuleveg, sjølv oss i distrikta.

At det er avventa fordi det skal komme en tunell til indrehus, er eg redd ungane eg omtaler er komt på aldersheim før den tid.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?