Tilbake til alle rapporter

Mangel på sykkelbom

Rapportert i kategorien Gater/Veier anonymt 22:30, ons. 24 august 2016

Sendt til Østre Toten og Statens vegvesen region øst 5 dager, 12 timer, 47 minutter senere

På avmerket området ender grusvegen rett ut i hovedvegen. Denne grusvegen er mye brukt av barn som sykler til venner og til Kolbu skole. Men den burde vært en bom i enden eller så burde det f eks vært hogget slik at der ble mer oversiktlig. Jeg har snakker med foreldre som har vært vitne til barn på barneskolen , 5 klasse, som har syklet rett ut i vegen uten å sett seg for. I tillegg brukes denne vegen mye av mine barn og jeg er alltid bekymret når de skal slakke ned farten for å komme ut på hovedvegen. Bilene ser ikke et evt barn som ikke klarer å bremse ned nok på sykkel, eller glemmer seg bort osv. Utrolig farlig området, og det benyttes mye til sykling til skolen. Det er en bom lenger oppi vegen, mot skaugerud/Bøverbru der gamle jernbanelinja, som når er gang og sykkelvei under ute i hovedvegen. Der er det satt opp sykkelbom, det samme i Borglund. Denne overgangen trenger også sykkelbom da den også er en skoleveg (skolevegen starter i Olstadvegen der denne vegen, sagsvegutua krysser under 1 km lenger oppe) så denne vegen er i praksis en skoleveg og brukes til det av mange barn.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?