Tilbake til alle rapporter

Mykje gjennomkøyring i sving med 10 små barn

Rapportert i kategorien Trafikkskilter av Marianne K Nordal 12:10, man. 15 mars 2021

Sendt til Førde og Statens vegvesen region vest 5 minutter senere

Ein del som skal til øvre Furelia tek av E39 ved Lia og køyrer gjennom bustadfeltet framfor å Følgje E39 opp til Halbrendslia. Noko av gjennomkøyringa er også i uforsvarleg høg fart. Svingen i nedre Furelia er svært uoversikteleg, i ein bakke, og det bur no 10 barn mellom 7 og 1 år i denne vesle svingen, og sjølv om vi passar godt på, er situasjonen per i dag slik av vi er redde for å misse nokon. Vi håpar kommunen kan komme på ei synfaring for å sjå på situasjonen saman med oss, og så vurdere riktig tiltak.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • X

    Publisert anonymt 13:24, tor. 18 mars 2021

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?