Tilbake til alle rapporter

Endret kjøremønster kan gi bedre trafikkflyt

Rapportert av desktop i kategorien Trafikkskilter anonymt 14:31, tirsdag 2 august 2022

Sendt til Drammen og Statens vegvesen region sør 3 minutter senere

Se bilder for forslag. Det er ofte vesentlig mer kø i høyre felt inn i rundkjøringen enn i venstre. Det er i dag skiltet og merket så høyrefeltet alene skal "forsyne" både E18N, E18S, E134 og lokalveier/Fv319, mens venstrefelt kun går til lokalveier/Fv319. Ved å endre kjøremønster slik at høyre felt kun går til høyre (E18S+E134) mens venstre felt går til høyre (E18N) og rett frem (lokal/Fv319), vil fordelingen bli mer lik. Mellom de to rundkjøringene på bildet er det ofte tomt i venstre felt mens høyre er tilbakeblokkert. Ved den foreslåtte endringen ville trafikanter som skal til E18N kunne passere lettere og dermed gi mindre tilbakeblokkering i Bjørnstjerne B.gt.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?